Специализирано фотографско търсене  
ProPics

Здравейте ( Вход | Регистрация )

6 страници V  1 2 3 > »   
Reply to this topicStart new topic
> За продажбата на снимки
Оценка  5
teoget
коментар Oct 12 2008, 11:32 PM
Коментар #1

новак

Група: ???????????
Коментари: 3
teoget положителна репутация  ()

Някой може ли да обясни принципа на продажба на снимки в посочените сайтове. И има ли някой, който да е печелил по този начин? Или това е поредната шмекерия?

User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Googlebot
коментар Oct 12 2008, 11:32 PM
Коментар #

Реклами от Google

Група: Bot

Quote Post
freestyler
коментар Oct 13 2008, 12:13 PM
Коментар #2

на мен ми пука ...

Група: Administrators
Коментари: 2,292
freestyler is off the scale  ()

Предполагам става дума за сток сайтовете!
Принципа е:
Регистрираш се (в някои сайтове ти искат, няколко снимки за да видят дали нивото ти е достатъчно високо, това е нещо като предварителен тест и е в началото на самата регистрация в сайта) -> изпращаш снимки в голяма резолюция, с описание, което най общо е: име на снимката, описание на снимката, избираш категория, която съответства на снимката, добавяш ключови думи, които я характеризират (това е много важна част, защото повечето купувачи търсят снимки точно по ключови думи) -> съгласяваш се с условията на сайта ( цъкаш на съответната отметка) и после чакаш ... в някои сайтове много (седмици). Чакаш така наречените инспектори да разгледат снимките, които си качил и да ги одобрят или отхвърлят.
Ако ги одобрят те се появяват в публичната галерия на сайта от където всеки може да ги види (намери).
Ако ги отхвърлят категорично, няма никакъв смисъл да спориш или протестираш. Няма да промениш нищо. Има и опция при която ти отхвърлят снимката с възможност да я качиш пак, след като отстраниш някакъв проблем. Например: вижда се търговска марка, не съответстващи ключови думи и тн. те ти обясняват какъв проблем са видяли.
След като имаш одобрени снимки, всеки заинтересуван от тях, може да ги купи в резолюцията която му е необходима. Цената на снимката расте с увеличаване на резолюцията. Снимка с резолюция 12 МР струва пъти по-скъпо от същата снимка с резолюция 2 МР примерно.
Хубаво е че тези сток сайтове се използват от купувачи на снимки от цял свят, лошото е че там има фотографи от цял свят em28.gif Конкуренцията е жестока, но лесно няма! Много от тези фотографи работят само това - снимат за сток сайтове и така си плащат вноските за Поршетата които карат (това не шега).
Много от регистрираните потребители тук качват снимки в тези сайтове и печелят пари от това. Разбира се парите не са много (поне при мен), но е приятно да видиш, че харесват снимките ти и дори плащат за да ги имат. Полезно е, защото се конкурираш с най-добрите в света, сверяваш си часовника един вид.
Най-важното е да не вземеш нещата много на сериозно, опитай забавлявай се, пък ако започнеш да печелиш сериозно тогава мисли ... за какво ще си харчиш парите. em24.gif
Относно съмненията ти за шмекерии. Това е 100 % сериозен бизнес с милиони долари оборот и няма място за безпокойство.
Аз качвам в:
IstockPhoto
DreamsTime
От тези два сайта печеля пари! istockphoto ми е фаворит много продават, но и много трудно одобряват снимките.
Други също много популярни сток сайтове са:
123rf; ShutterStock; Fotolia;

Регистрирайте се още сега!
Колкото повече сме там Българите, толкова повече възможности има да се подкрепяме и помагаме em24.gif

Успех на всички! beer.gif

ПП. Много на бързо го написах това, ако нещо не е ясно или звучи объркано, само кажете ще се опитам да отговоря на всички конкретни въпроси.

--------------------
+Quote Post
teoget
коментар Oct 13 2008, 12:53 PM
Коментар #3

новак

Много ти благодаря за изчерпателната информация.Аз също се регистрирах в тези 2 сайта.Проблемът е ,4е не мога да разбера за какво са тези кредити.Трябва ли да си ги купувам и дали трябва да плащам за да си кача снимки.Също не можах да открия от къде се качват снимките и с какъв размер да са те!

+Quote Post
freestyler
коментар Oct 13 2008, 04:40 PM
Коментар #4

на мен ми пука ...

Регистрациите са два вида (принципно), за фотографи (продавачи) и за купувачи (ако говорим за АйСток). Трябва да се регистрираш като фотограф.
Кредитите са за купувачите. Това са нещо като разплащателна единица между купувачите и сайта. Всяка снимка струва определен брой кредити.

Никакви кредити не трябва да купуваш и никакви пари не трябва да плащаш, за фотографите всичко е безплатно.

Не можеш да откриеш от къде се качват снимки, защото най-вероятно не си се регистрирал като фотограф. За кой сайт точно говорим всъщност?
Иначе качваш снимките си винаги максималния размер!

--------------------
+Quote Post
teoget
коментар Oct 14 2008, 06:42 PM
Коментар #5

новак

Значи почти се регистрирах в istockphoto.Остава да си сложа паспортните данни,ама малко ме е страх да давам такива данни.Има ли сайтове на които не трябва да съм толкова подробен?Исках да те попитам и друго.Не можах да разбера дали снимките си мога да ги слагам само в този сайт( според договора)защтото пове4ето съм ги ка4вал и по други сайтове.И второто е,че там бяха дадени препоръчителен вид снимки,които за съжаление не са от стилът който аз снимам.Аз за сега снимам повече пейзажи,макро снимки,архитектура и черно бяла фотография.Има ли сайтове където се продават такъв вид снимки?

+Quote Post
georgi969
коментар Oct 14 2008, 07:41 PM
Коментар #6

маниак

Група: M??????
Коментари: 1,359
georgi969 is off the scale  ()

Ицо мислиш ли ,че снимки направени със сапунер имат някакакъ вшанс? em38.gif

--------------------
Без поражения няма победи.
+Quote Post
freestyler
коментар Oct 15 2008, 11:13 AM
Коментар #7

на мен ми пука ...

Цитат(teoget @ Oct 14 2008, 07:42 PM) *

Значи почти се регистрирах в istockphoto.Остава да си сложа паспортните данни,ама малко ме е страх да давам такива данни.Има ли сайтове на които не трябва да съм толкова подробен?Исках да те попитам и друго.Не можах да разбера дали снимките си мога да ги слагам само в този сайт( според договора)защтото пове4ето съм ги ка4вал и по други сайтове.И второто е,че там бяха дадени препоръчителен вид снимки,които за съжаление не са от стилът който аз снимам.Аз за сега снимам повече пейзажи,макро снимки,архитектура и черно бяла фотография.Има ли сайтове където се продават такъв вид снимки?

Относно паспортните данни, не разбирам от какво те е страх (ако ми обясниш ще ми е интересно). Не си спомням в кои сайтове искат такива данни и в кои не, защото съм регистриран отдавна, макар че качвам от скоро. Едни и същи снимките, можеш да ги качваш в колкото си искаш сайтове. Приемат се и се продават всякакви стилове снимки, единствено трябва да отговарят на изисквания за качество на съответния сайт. Хубавото на пейзажите например е, че обикновено се купуват в голям размер, което означава повече $ em24.gif

Цитат(georgi969 @ Oct 14 2008, 08:41 PM) *

Ицо мислиш ли ,че снимки направени със сапунер имат някакакъ вшанс? em38.gif

Не мисля, че имат голям шанс. Не вярвам изобщо да ги приемат щом са от компактно апаратче.

--------------------
+Quote Post
georgi969
коментар Oct 15 2008, 05:39 PM
Коментар #8

маниак

Коментари: 1,359
georgi969 is off the scale  ()

" Не мисля, че имат голям шанс. Не вярвам изобщо да ги приемат щом са от компактно апаратче."-каза .freestyler.
Мдаа,чувал съм, че исото не трябва да е повече от 100 и да е поне 10мб

--------------------
Без поражения няма победи.
+Quote Post
freestyler
коментар Oct 18 2008, 01:12 PM
Коментар #9

на мен ми пука ...

Цитат(georgi969 @ Oct 15 2008, 06:39 PM) *

" Не мисля, че имат голям шанс. Не вярвам изобщо да ги приемат щом са от компактно апаратче."-каза .freestyler.
Мдаа,чувал съм, че исото не трябва да е повече от 100 и да е поне 10мб

За исото до някъде си прав. Много са чувствителни на тема шум. За резолюцията навсякъде приемат снимки и от 3 мегапиксела, а иначе няма никакво значение, колко мегабайта ще е файла.

--------------------
+Quote Post
vaskoni
коментар Nov 1 2008, 06:20 PM
Коментар #10

новак

Коментари: 8
vaskoni положителна репутация  ()

моя съвет е първо да се регистрирате в shutterstock.com! Там продават най много, и не се лъжете с канадския istockphoto.com. Разбира се ако вече сте се регистрирали в последния и имате над 500 даунлойда можете да станете ексклузивен фотограф, само тогава ще ви обърнат внимание канадците! Иначе ще имате ядове, ще ви връщат снимки за щяло и нещяло...такива са. Политиката на сайта им е: Или си с нас или си против нас! С нас те разбират само едно - да си ексклузивен и да си плюеш на труда и времето което си отделил да качваш в други агенции. Само при тях, те са "най великите"
Така че мислете!

Това съобщение е било редактирано от vaskoni на Nov 1 2008, 06:21 PM

+Quote Post

6 страници V  1 2 3 > » 
Reply to this topicStart new topic

Collapse

> Подобни теми

Заглавие Отговори Автор Прегледана Последно действие
istockphoto.com - Регистрация и качаване на снимки 56 freestyler 44,945 Nov 19 2018, 04:52 AM
simeonovall
Българският магазин за снимки с нов дизайн 2 PhotosBulgaria 2,353 Nov 19 2018, 04:49 AM
simeonovall
Instagram (Facebook ) вече може да продава вашите снимки 1 миро77 4,823 Nov 16 2018, 11:42 PM
snimam
Сайт за снимки 1 mrsuperman 2,342 Sep 12 2018, 03:57 PM
zirgs
Как се качват снимки със Simple Photo Uploader 1 PhotosBulgaria 2,928 Mar 8 2017, 11:06 AM
Miron

- Lo-Fi версия Дата и час: 20th May 2019 - 12:57 AM
За контакти и реклама: support@propics.eu