Специализирано фотографско търсене  
ProPics

Здравейте ( Вход | Регистрация )

6 страници V « < 4 5 6  
Reply to this topicStart new topic
> За продажбата на снимки
Оценка  5
freestyler
коментар Jul 9 2010, 10:44 AM
Коментар #51

на мен ми пука ...

Група: Administrators
Коментари: 2,292
freestyler is off the scale  ()

Цитат(megam @ Jul 9 2010, 11:02 AM) *

Чрез този документ доказваш , че снимката е твоя ли , ако не как доказваш че е твоя. Немогат ли да се възползват лично от снимката ти , как разбираш колко кредити имаш наистина, дали не са метнали. slr.gif

Чрез Property release документа доказваш, че имаш съгласието на собственика на имота да снимаш имота му.

Разберете, че това не е игра, а сериозен бизнес.

Няма нужда да доказваш, че снимката е твоя.
Ако успееш да излъжеш то със сигурност ще е съвсем за кратко, толкова кратко, че няма да можеш да вземеш пари и освен това, ще загубиш възможността да участваш в този бизнес за много дълго време напред (или за винаги) и не само с конкретната агенция, а с почти всички агенции.
Това е бизнес за милиони - нали не мислиш, че се управлява от идиоти!?
Затова и няма да те излъжат - защото не са идиоти!

Моят съвет е да насочите усилията си към това, как да правите качествени снимки, а не как да излъжете или терзания дали не ви лъжат!

--------------------

User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Googlebot
коментар Jul 9 2010, 10:44 AM
Коментар #

Реклами от Google

Група: Bot

Quote Post
megam
коментар Jul 9 2010, 10:59 AM
Коментар #52

новак

Група: ???????????
Коментари: 2
megam положителна репутация  ()

Цитат(freestyler @ Jul 9 2010, 11:44 AM) *

Чрез Property release документа доказваш, че имаш съгласието на собственика на имота да снимаш имота му.

Ако успееш да излъжеш то със сигурност ще е съвсем за кратко, толкова кратко, че няма да можеш да вземеш пари и освен това, ще загубиш възможността да участваш в този бизнес за много дълго време напред (или за винаги) и не само с конкретната агенция, а с почти всички агенции.

Моят съвет е да насочите усилията си към това, как да правите качествени снимки, а не как да излъжете или терзания дали не ви лъжат!

Аз имим доста добри снимки , но досега не съм качвала никаде без воден знак, защото се опасявах , че ако ги кача могат да се възползват други от тях. Но щом казваш, че няма проблем в това отношение ще пробвом, а и като се замисля има логика. Мерси много за бързия и полезен отговор. Радвам се , че все пак има някой , който може да даде качествен отговор. sup.gif

+Quote Post
freestyler
коментар Jul 9 2010, 12:40 PM
Коментар #53

на мен ми пука ...

Цитат(megam @ Jul 9 2010, 11:59 AM) *

Аз имим доста добри снимки , но досега не съм качвала никаде без воден знак, защото се опасявах , че ако ги кача могат да се възползват други от тях. Но щом казваш, че няма проблем в това отношение ще пробвом, а и като се замисля има логика. Мерси много за бързия и полезен отговор. Радвам се , че все пак има някой , който може да даде качествен отговор. sup.gif

beer.gif
качи снимки и тук в галерията ... и с воден знак em28.gif

--------------------
+Quote Post
4esun4e
коментар Mar 16 2013, 07:03 PM
Коментар #54

новак

Коментари: 10
4esun4e is off the scale  ()

Цитат(freestyler @ Jul 9 2010, 10:44 AM) *

И още един въпрос, става въпрос за снимка или изображение (например ако се използват комбинация от няколко снимки или изображения и ги сглобим в колаж, да речем сграда от картинка от интернет в комбинация с обект от моя снимка и векторна графика направена от мен или векторна графика от интернет в комбинация с част от снимка пак от интернет или моя) това нарушава ли авторски права. rolleyes.gif

+Quote Post
freestyler
коментар Mar 17 2013, 08:57 AM
Коментар #55

на мен ми пука ...

Всичко в изображението (колажа) трябва да е твое*.
* твое - заснето от теб, нарисувано от теб (за вектори) или притежаваш права за ползване.

--------------------
+Quote Post
Ziezi
коментар Jan 11 2017, 01:40 PM
Коментар #56

новак

Коментари: 2
Ziezi is off the scale  ()

" и така си плащат вноските за Поршетата които карат (това не шега)" колега поне казвай като цитираш известния фотограф Скот Келби ;)

+Quote Post
freestyler
коментар Jan 12 2017, 09:24 AM
Коментар #57

на мен ми пука ...

Цитат(Ziezi @ Jan 11 2017, 01:40 PM) *

" и така си плащат вноските за Поршетата които карат (това не шега)" колега поне казвай като цитираш известния фотограф Скот Келби ;)

Колега това ли реши да напишеш за първи път във форума? Възможно е да го е казал и да съм го чул от него, все так това съм го написал през 2008 г. не помня, може би трябва да се извиня - съжалявам :)

Сега като стана ясно, че четеш класиците, може би ще бъдеш полезен и на другите колеги, като напишеш някоя интересна и полезна тема или пост?! Не вярвам да останеш в зоната на хейта!

--------------------
+Quote Post
simeonovall
коментар Nov 19 2018, 04:54 AM
Коментар #58

новак

Коментари: 11
simeonovall is off the scale  ()

Благодаря за полезната информация!

+Quote Post

6 страници V « < 4 5 6
Reply to this topicStart new topic

Collapse

> Подобни теми

Заглавие Отговори Автор Прегледана Последно действие
istockphoto.com - Регистрация и качаване на снимки 56 freestyler 42,172 Nov 19 2018, 04:52 AM
simeonovall
Българският магазин за снимки с нов дизайн 2 PhotosBulgaria 1,638 Nov 19 2018, 04:49 AM
simeonovall
Instagram (Facebook ) вече може да продава вашите снимки 1 миро77 3,262 Nov 16 2018, 11:42 PM
snimam
Сайт за снимки 1 mrsuperman 1,245 Sep 12 2018, 03:57 PM
zirgs
Как се качват снимки със Simple Photo Uploader 1 PhotosBulgaria 2,622 Mar 8 2017, 11:06 AM
Miron

- Lo-Fi версия Дата и час: 18th January 2019 - 10:24 PM
За контакти и реклама: support@propics.eu