Специализирано фотографско търсене  
ProPics

Здравейте ( Вход | Регистрация )

Reply to this topicStart new topic
> Често задавани въпроси за сток фотографията
Оценка  5
freestyler
коментар Feb 1 2010, 10:05 AM
Коментар #1

на мен ми пука ...

Група: Administrators
Коментари: 2,292
freestyler is off the scale  ()

Топ 10 задавани въпроси за продажбата на снимки.

1. Какво е (микро)сток сайт?

Микросток сайт, сток сайт или фото банка е сайт в който се продават снимки, векторни графики, а от скоро и все по-често и видео файлове.

2. Къде да продавам снимките си?

Препоръчвам Ви: DreamsTime.com, Fotolia.com и ShutterStock (нова, много обещаваща фото банка DepositPhotos)

Регистрация стъпка по стъпка за: DreamsTime.com, Fotolia.com и ShutterStock

3. Защо тях?

Защото са много добре развити, продават много добре и в същото време не са чак толкова взискателни към снимките.

4. Каква фото техника ми е необходима за начало?

Минималните изисквания за фотоапарат са DSLR entry level. Те са по скоро препоръчителни и целта е да се покрият изискванията към качеството на снимките.

5. Какви са изискванията към снимките?

Основните изисквания са към качеството на снимките. Те са високи и компромиси не се правят. Снимките трябва да са добре експонирани с идеален фокус, без шум с естествени цветове, без оптични дефекти (аберации), без следи от софтуерна обработка (артефакти).
Относно размера, минималните изисквания за различните сайтове са различни, но навсякъде се приемат снимки над 2 - 3 мегапиксела.

6. А плаща ли се реално?

Абсолютно! Това е много сериозен и голям бизнес. Сайтовете препоръчани тук са лично проверени и 100% надеждни.

7. Кога се получават парите?

Парите се получават, след като се достигне минимален праг. За Fotolia прага е $50, за ShutterStock е $75, а за DreamsTime е $100.

8. Как се получават парите?

Парите се получават чрез най-голямата и сигурна система за интернет разплащания PayPal.
След което или ги получавате по ваша сметка в Българска банка или да ги харчите в някой online магазин (eBay например), като плащате директно от вашата PayPal сметка.

9. Трябва ли да имам акаунт в системата на PayPal и банкова сметка (дебитна или кредитна карта)?

Да, трябва да си направите регистрация в системата на PayPal лесно е. Да, трябва да имате банкова сметка (например сметка към безплатна дебитна карта).

10 Как се определят цените на снимките?

Цените на снимките се определят от съответния сайт. Цената на снимката е пряко свързана с нейния размер. Колкото по-голяма е снимката, толкова по-скъпо струва.

Имате други въпроси? Не се колебайте да ги зададете във форума.

--------------------

User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Googlebot
коментар Feb 1 2010, 10:05 AM
Коментар #

Реклами от Google

Група: Bot

Quote Post
maheras
коментар Jan 9 2012, 05:15 PM
Коментар #2

новак

Група: ???????????
Коментари: 7
maheras is off the scale  ()

Кой сайт е за начинаещи така да се каже в сток фотографията :)

--------------------
[/i]“Не искам някой да се възхищава от играта ми със светлината или цветната палитра. Искам моите снимки да информират, да провокират дискусия... и да ми носят пари.”
+Quote Post
freestyler
коментар Jan 9 2012, 08:44 PM
Коментар #3

на мен ми пука ...

Група: Administrators
Коментари: 2,292
freestyler is off the scale  ()

Има една такава зависимост в сток сайтовете - колкото по-лесно приемат снимките за продажба, толкова по-малко са продажбите.

И така ... ти какво искаш, просто да ти приемат снимките и да казваш че имаш снимки в сток сайтове или реално да продаваш и да печелиш пари?

Има много сток сайтове, които приемат почти всякакви снимки, но почти нищо не продават. За тях не пиша и няма да пиша.

Сайтовете за които съм писал са лично проверени!
Като за начало най-лесно приемат снимки в DepositPhotos, ако и там не приемат повечето ви снимки значи ви е рано за сток.

--------------------
+Quote Post
maheras
коментар Jan 10 2012, 10:16 AM
Коментар #4

новак

Група: ???????????
Коментари: 7
maheras is off the scale  ()

Благодаря много за пояснението! Идеята ми беше да не ме отрязват много в началото, да не се чудя какво им има на снимките. А когато започнат да се продават (или не) ще си направя изводи за самите тях. :) 10х

Това съобщение е било редактирано от maheras на Jan 10 2012, 10:16 AM

--------------------
[/i]“Не искам някой да се възхищава от играта ми със светлината или цветната палитра. Искам моите снимки да информират, да провокират дискусия... и да ми носят пари.”
+Quote Post

Reply to this topicStart new topic

Collapse

> Подобни теми

Заглавие Отговори Автор Прегледана Последно действие
Малко въпроси за начинаещ :) 2 Voklav 4,084 Jun 9 2019, 04:45 PM
Rozzza
кой е най-добрият начин да си вземете парите от сток агенциите? 2 nikolay100 4,097 Dec 1 2014, 10:57 AM
Lavender
Въпроси за фотографски сайт 1 freestyler 3,464 Feb 18 2013, 08:58 PM
robobobo
Моят старт в сток-фотографията 6 engineer 6,809 Oct 27 2012, 11:00 AM
kimmik
Портфолия в сток сайтове 21 freestyler 15,535 Jul 18 2012, 01:33 PM
kimmik

- Lo-Fi версия Дата и час: 20th November 2019 - 08:09 PM
За контакти и реклама: support@propics.eu