Специализирано фотографско търсене  
ProPics

Здравейте ( Вход | Регистрация )

Reply to this topicStart new topic
> Въпрос: относно чиповете за откриване на фокуса, И за обективи
Траян Савов
коментар Jan 24 2019, 09:52 PM
Коментар #1

новак

Група: ???????????
Коментари: 2
Траян Савов is off the scale  ()

Имам няколко стари съветски (по точно два) обектива, портретният Хелиос-44-2 2/58, и по скоро за пейзажният Индустар-50-2 3.5/50
Та искам да им вдъхна нов живот, и да си припомня младините на ръчното настройване половин час em12.gif останало ми от зенита още..
Обаче, понеже се изкалпазаних em8.gif взех най евтината възможна приставка адаптер EOS M42 която няма чип за откриване на фокуса.. sad.gif
Искам да питам, прецакал ли съм се, ще се наложи ли да ходя пак за приставка..

Другият интересен въпрос е, как и на какъв принцип работи това нещо, то е напълно пасивно, няма никакви сензори по него...
И третият въпрос е нали не бъркам..

На кроп фактор 1,6:
Хелиоса от f2/58 от ще стане f3,2/92.8 приблизително 100..
A индустара от 3.5/50 на f5.6/80

Тоест се намалят с няколко стопа, и стават малко дълго фокусни, това няма ли да развали удоволствието, много хора казват на кропнат сензор, недей слага фулл обективи, няма смисъл..
Искам и вашето професионално мнение да чуя :)

Едит: вече пробвах обективите xixi.gif от хелиоса съм изключително приятно изненадан slr.gif за съжаление от индустара не толкова приятни, поне на това тяло е тотално разочарование, най късото му фокусно разстояние е един метър, ще го пробвам за пейзажи, аз на къси дистанции не съм очаквал нещо особено от него..

Направих две снимки, пробни са не са за показване, знам че не са красиви бла бла бла може да ми го спестите, с температура съм, а в къщи е тъмно като в кучи-я гъз, слънцето аз поне не съм го видял от три месеца.. em39.gif
На ръка са снимани с много бавна скорост.. slr.gif xixi.gif

Helios добро боке, ама кое е от бокето и кое от трепереща ръка em8.gif

Вижда се дълбочината на полето или DOF доста добро за портретна фотография, за съжаление в момента никой не се навива да го снимам да го окепазя като се казва, за сега съм на растения, те поне не се оплакват, мен ма наплашиха разни фотографи, че на този кропнат сензор да не се очаква някакво боке, ама явно не са били прави..

Тук малко с контражур е снимано, понеже нямаше как да се завъртя..

Индустара, аз не мога да преценя, ама китовият снима по добре от него, мисля че няма да има смисъл да го разнасям..

Та така, като цяло съм доволен.. имайте предвид че само съм щракнал две снимки, като дойде време ще ги пробвам по сериозно :)

Това съобщение е било редактирано от Траян Савов на Jan 25 2019, 11:55 AM

User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Googlebot
коментар Jan 24 2019, 09:52 PM
Коментар #

Реклами от Google

Група: Bot

Go to the top of the page
Quote Post

Reply to this topicStart new topic