Специализирано фотографско търсене  
ProPics

Здравейте ( Вход | Регистрация )

Reply to this topicStart new topic
> Снимане в дискотеки и барове
Ryderex
коментар Oct 30 2017, 09:12 PM
Коментар #1

новак

Група: Потребители
Коментари: 1
Ryderex is off the scale  ()

Добър вечер, драги съфорумници!
От известно време започнах да снимам в барове и дискотеки. Първият път снимах при един познат в един бар с автоматичните настройки на камерата, а тя е Nikon D5200 заедно със Sigma lens 17-50mm F2.8 и светкавица която е Shanny SN910. След известно време си намерих и работа в дискотека като фотограф и вече започнах по-сериозно да обръщам внимание на камерата и само за няколко минути намерих перфектни настройки за Manual режима и съм прекалено доволен. Проблеми не срещам при снимане понеже снимам 1/160, отвор на блендата f 2.8 и ISO около 300 и 400. Проблеми срещам при обработката на снимките главно с Lightroom. Имам голям набор от presets и отделно им оправям цветовете ръчно, но нещо не се получава като по-напредналите фотографи. Отделно, задължително ли е светкавицата да ми е настроена на Manual настройките понеже използвам TTL-то, че по-лесно…
Примери ще ви дам по-долу: http://ibb.co/ekFewR
https://scontent.fnic1-1.fna.fbcdn.net/v/t1...amp;oe=5AB04CBC - примерно цветовете тук са добри, аз никога при Manual настройки не постигам подобен ефект. Какви настройки са ми нужни що-годе?
Също така как мога да правя цветовете на снимките по-топли с lightroom? Понеже работя и с photoshop, но там съм повече с уеб-дизайна и т.н.
Въпрос: Снимам с .jpeg формат, трябва ли да снимам в RAW?
Само да добавя, че изчетох темата за фотографията на сватби и т.н.

Това съобщение е било редактирано от Ryderex на Oct 30 2017, 09:13 PM

User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Googlebot
коментар Oct 30 2017, 09:12 PM
Коментар #

Реклами от Google

Група: Bot

Go to the top of the page
Quote Post

Reply to this topicStart new topic

Collapse

> Подобни теми

Заглавие Отговори Автор Прегледана Последно действие
Снимане на ръчни настройки 0 donhuan 919 Sep 6 2014, 04:55 PM
donhuan
Снимане на коли 28 freestyler 6,179 Jul 24 2010, 11:56 AM
electrified
Вижте го този какво си прави. Макро снимане 1 ozzito 2,122 Feb 5 2010, 11:02 AM
freestyler
Лекция на тема: снимане на диви животни 0 adelinaadelina 1,018 Dec 19 2009, 07:10 PM
adelinaadelina
Красиви места за снимане в западните Родопи 2 freestyler 2,756 Oct 7 2009, 10:06 PM
freestyler

- Lo-Fi версия Дата и час: 19th November 2017 - 08:49 AM
За контакти и реклама: support@propics.eu