Помощ - Търсене - Потребители - Календар
Пълна версия: Fotolia Данъчен център
Българска фотография > ФОТОГРАФИЯ > Сток Фотография - пари от снимки
Здравейте имам въпрос днес продадох първата си снимка в сток сайта fotolia и получи следния mail

орегинал

Dear Contributor,

We are happy to inform you that one of your files has been sold.

Selling creative content licenses is an economic activity. Income derived from these sales may be subject to U.S. IRS (Internal Revenue Service) Withholding Tax.

It is important that our contributors, and Fotolia, comply with tax law. So, we invite you to visit the Tax Center and to review the information listed on that page.

Until you complete this procedure and the appropriate form is validated, your Fotolia income will be subject to automatic withholding at the appropriate tax rate. By submitting the applicable form, you may benefit from a reduced or zero withholding rate on your income.

We suggest you complete this procedure as soon as possible.

Best Regards,

Fotolia Team

превот
Уважаеми Сътрудник,

Ние сме щастливи да ви съобщим, че един от файловете е бил продаден.

Продажба на лицензи творческо съдържание е икономическа дейност. Доходи, получени от тези продажби могат да бъдат предмет на IRS САЩ (Internal Revenue Service) данък при източника.

Важно е, че нашите сътрудници, и Fotolia, се съобразят с данъчното законодателство. Така че, ние Ви каним да посетите Данъчни центъра и преглед на информацията, описани на тази страница.

До завършването на тази процедура и в подходяща форма е потвърден, вашият Fotolia доход ще бъде предмет на автоматично при източника в съответната данъчна ставка. С подаването на приложимите форма, можете да се възползвате от намалена или нулева ставка при източника за доходите си.

Предлагаме ви да извършите тази процедура, колкото е възможно по-скоро.

С най-добри пожелания,

Fotolia Екип
какво да попълня в тази декларация ?
freestyler
Ако сте получили подобен мейл от Fotolia. Трябва да попълните онлайн формуляра W-8BEN, ще го намерите в Tax Center от менюто.
В противен случай ще ви одържат 5% данък.

Цитат
Selling creative content licenses is an economic activity. Income derived from these sales may be subject to U.S. IRS (Internal Revenue Service) Withholding tax.

It is important that our contributors, and Fotolia, comply with tax law. So, we invite you to visit the Tax Center and to review the information listed on that page.

If you don’t complete this procedure, your Fotolia income will be subject to automatic withholding at the appropriate tax rate. By submitting the applicable form, you may benefit from a reduced or zero withholding rate on your income.

We suggest you complete this procedure as soon as possible.

Best Regards,

Fotolia Team
Fori
аз пък вчера разбрах, че отскоро (или не) има някакъв закон, по който такива продажби задължително ще се таксуват с данък в България.
georgi969
От 1 януари Фори.Чети:

http://dnevnik.bg/bulgaria/2010/01/06/8385...ala_be_mitnica/
georgi969
Подробности от госпожата инициаторка:

http://www.menda.bg/2010-01-08/353/
freestyler
Започнахме да говори за различни неща.
Георги тази статия направи ме разби em18.gif чакам няколко пратки, които трябваше да са тук още преди Коледа и вече съм сериозно обезпокоен, че ми ги бавят умишлено. Сигурно чакат да им спуснат правилник по-който да работят с този новия закон за облагане с ДДС за пратки, които идват от страни извън ЕС и са над ?15.

Този закон естествено никак не ми харесва, но мисля че основната му цел е друга. Навсякъде се вменява, че така ще се пълни хазната и това е замисъла на министър Дянков. Мисля че основната цел е да се накарат хората да купуват от магазини в България, а не да си поръчват от чужбина. Нещо повече, мисля че поръчителите на този закон са вносителите и търговците на техника и дрехи.
georgi969
Страницата и във ФейсБук

http://www.facebook.com/pages/Menda-Stoano...06554932?v=wall

Лобизъм му викат Ицо.И аз така мисля.
yanzappa
тези които внасят цели кораби стока, какво ли правят ????
freestyler
Цитат(yanzappa @ Jan 8 2010, 10:22 AM) *

тези които внасят цели кораби стока, какво ли правят ????

Какво ме интересува!?!

Мен и още няколко милиона българи ни интересува, защо едни и същи стоки в нашите магазини са със 50, 100, а за някои дрехи и над 200% по-скъпи от колкото струват в чуждите онлайн магазини.

Един пример за разкош - книга (ни храна иска, ни вода иска, ни остарява, ни се чупи) Атлас по анатомия, "там" $61 в милата родина 216 лв. - това е подигравка и обида към българския потребител!

пп. ако ще говорим за новите правила в митниците да е в нова тема, защото това няма нищо общо с Fotolia
electrified
Стойка за телефон за кола - в Бг към 25-35лв. Ако е "оригинална " на Нокиа - 70 лв.
E-Bay - Стойка + Зарядно за кола + протектор за екран + безполезна връзчица + доставка = 8$
karaman
Цитат(freestyler @ Jan 7 2010, 10:50 PM) *

Ако сте получили подобен мейл от Fotolia. Трябва да попълните онлайн формуляра W-8BEN, ще го намерите в Tax Center от менюто.
В противен случай ще ви одържат 5% данък.

Накрая на документа има място за подпис,не мога да разбера дали трябва да го принтирам и после да им го изпратя или просто да си напи6а името на мястото на подписа защото това е онлайн формуляр.Вие как сте постъпили
freestyler
Цитат(karaman @ Apr 14 2010, 12:39 PM) *

Накрая на документа има място за подпис,не мога да разбера дали трябва да го принтирам и после да им го изпратя или просто да си напи6а името на мястото на подписа защото това е онлайн формуляр.Вие как сте постъпили

Напиши си името, няма проблем. Аз така направих и ми го приеха. sup.gif
karaman
Цитат(freestyler @ Apr 14 2010, 01:15 PM) *

Напиши си името, няма проблем. Аз така направих и ми го приеха. sup.gif

Приеха ми го така с името.Мерси
Макропапарак
малко преди нова година Конвертирах 52 кредита като сефте във Фотолията.

Що ги няма до днешна дата???
AirPower
Здравейте!
Имам въпрос относно Part I Line7 - не съм много наясно с нещата, но сигурно искат някакъв номер, под който се водя в НАП. От къде мога да го видя този номер или за това се използва ЕГН? Също не ми е ясно какво се попълва в Line8. Благодаря предварително :)
freestyler
Цитат(AirPower @ Dec 5 2010, 11:24 AM) *

Здравейте!
Имам въпрос относно Part I Line7 - не съм много наясно с нещата, но сигурно искат някакъв номер, под който се водя в НАП. От къде мога да го видя този номер или за това се използва ЕГН? Също не ми е ясно какво се попълва в Line8. Благодаря предварително :)

И двете ги остави не попълнени - празни.
AirPower
Цитат(freestyler @ Dec 5 2010, 07:12 PM) *

И двете ги остави не попълнени - празни.

Мерси :)
YavorN
Някой може ли да направи скрийншот на попълненате бланка? beer.gif
yanzappa
Цитат(YavorN @ Jul 14 2011, 01:44 PM) *

Някой може ли да направи скрийншот на попълненате бланка? beer.gif

Качвам попълнена 8BEN бланка - тя се отнася за физическо лице постоянно живеещо в България. Ако е друго се попълва различно.

Процентите на данъка и точката може да видите от линка в страницата на фотолия преди да попълните формата - See the list of countries and corresponding withholding rates

:шот на бланката:

Вижте прикачените файлове
YavorN
bravo.gif beer.gif god.gif
stani96
Много полезно!!! bravo.gif
aurora_np
Голямо БЛАГОДАРЯ за качената бланка, страшно улеснение е! bravo.gif
komara
А как и кога се заплаща дължимото на родината?
Благодаря Ви предварително!
миро77
Цитат(komara @ Jun 5 2012, 04:07 PM) *

А как и кога се заплаща дължимото на родината?
Благодаря Ви предварително!

С подаването на годишната данъчна декларация.
InFlames
И аз благодаря за качената бланка! И аз се сблъсках с тези TAX формуляри....
MonumentalDoom
Здравейте.
Моля за малко помощ. Става въпрос за тази бланка, но на сайта на fotolia има два варианта и не съм наясно, кой трябва да се попълни:

YOU ARE A RESIDENT OF A COUNTRY THAT HAS A TAX TREATY WITH THE USA

и

YOU ARE NOT A RESIDENT OF A COUNTRY THAT HAS A TAX TREATY WITH THE USA

като и двете съдържат W-8 BEN Form

Скрииншота на попълнената качена бланка не се зарежда и не мога да я видя. Ако някой може да ми помогне да каже.
Мерси
миро77
Първото е ако си американец
Второто е ако не си американец

След като вече си писал във форума бланката ще ти се отвори
niksinka
Голямо благодаря за информацията! :)
couchonette
Цитат(MonumentalDoom @ Dec 12 2013, 01:47 PM) *

Здравейте.
Моля за малко помощ. Става въпрос за тази бланка, но на сайта на fotolia има два варианта и не съм наясно, кой трябва да се попълни:

YOU ARE A RESIDENT OF A COUNTRY THAT HAS A TAX TREATY WITH THE USA

и

YOU ARE NOT A RESIDENT OF A COUNTRY THAT HAS A TAX TREATY WITH THE USA

като и двете съдържат W-8 BEN Form

Скрииншота на попълнената качена бланка не се зарежда и не мога да я видя. Ако някой може да ми помогне да каже.
Мерси

И аз попаднах на същото,но виждам че България има TAX TREATY с USA,значи избираме втория вариант ?
Vaskes
Супер, от сума време търся повече информация за тоя формуляр. Благодаря! :)
Това е "lo-fi" версия на нашия форум. За да видите пълната версия, моля натиснете тук.