Помощ - Търсене - Потребители - Календар
Пълна версия: Подобряване на фокуса чрез High Pass
Българска фотография > ФОТОГРАФИЯ > Фото уроци и статии
StelaSP
Преведена статия на български език, за това как може да се подобри фокуса на дадена снимка чрез използването на High Pass филтър във Фотошоп.
Примерите са от Фотошоп на испански, но се постарах да ги обърна за английската версия. Мисля, че става ясно за какво става на въпрос.
Ако има някакъв проблем - коментирайте без милост
Вижте прикачените файлове
SeVo
Благодаря!
victures
Благодаря,StelaSP!Надявам се да ми помогне това.

beer.gif
topilian
Птробвах го. Става. Има, обаче, и филтри на TOPAZ от www.topaz.com, които са гптпви такива, че и още по-автоматични.
Опитайте и тях...
То нали за 'секи случай е различно.....
4ezare
sup.gif
kimmik
Това е нещо интересно.
Chestuer
благодаря и аз
kiara
И аз да кажа едно голямо БЛАГОДАРЯ! Гледам филми в интернет http://napred.bg/filmi.html. В интернет гледам и всички програми на телевизиите http://napred.bg/online-tv.html. Ето как свалям клипове от интернет на моя компютър http://napred.bg/vbox7-downloader.html. В напред.бг намирам интересни пожелания за Великден http://napred.bg/%D0%BF%D0%BE%D0%B6%D0%B5%...0%B5%D0%BD.html
nelson
И от мен също благодаря!
iasen2
Малко уточнение :
Този филтър е плъгин и ако в конкретната инсталация го няма - трябва да се изтегли и добави
Fori
от къде го измисли, бе, бате? ..там си е от време оно и си е напълно стандартен фотошопски филтър ..само, че, сега има много по-адванст методи за шарпене
iamnew
Благодаря за урока
quattro
Едно голямо ey.gif и от мен, много добре обяснен и показан урок bravo.gif
blaki
Гледам, че никой не ти е благодарил, затова от мен имаш едно огромно МЕРСИ :)
kanakov
И от мен също благодаря!
stelsko
Аз го ползвам от доста време при обработка и съм много доволна! :)
tihomir
Цитат(stelsko @ Jun 4 2011, 02:14 AM) *

Аз го ползвам от доста време при обработка и съм много доволна! :)

Аз препоръчвам да се използва подобна техника само ако се прави нещо артистично върху снимката, някакъв по-артистичен ефект.

Забелязал съм, че мнозина го ползват, за да оправят фокуса на снимките си, но така или иначе снимката си остава не-на-фокус, защото нефокусирана снимка не може да се оправи. Винаги си личи.

За да имате най-голяма полза от подобна техника е добре да започвате с перфектна снимка, направена във фотоапарата, и после да се правят разни техники върху нея.
freestyler
Техниката е добра, но не е универсална, няма универсални техники във фотографията. StelaSP съвсем коректно е именувала темата си "Подобряване на фокуса чрез High Pass" .
Лично според мен най-добро приложение може да има при снимки на интериор или архитектура и някои супер драматични портрети на старци с много бръчки по лицето em28.gif .
StelaSP
Така е, това е само един вариант. Не знам дали сте забелязали, но при използването на този филтър при зуум на 100% се вижда значително повече шум. Тоест, ако искате да го избегнете, не препоръчвам High pass или в минимални "количества".
А при старците с повече бръчки вкарва голяма драма в картинката, много ме радва, а ако добавим и Unsharp Mask става направо трагедия xixi.gif
FoNzy
Благодаря много !
foto22
наистина звучи интересно
Galadriel87
Страхотно! Благодаря! :)
ivkata
Супер sup.gif
Mila
Цитат(StelaSP @ Oct 12 2010, 02:26 PM) *

Преведена статия на български език, за това как може да се подобри фокуса на дадена снимка чрез използването на High Pass филтър във Фотошоп.
Примерите са от Фотошоп на испански, но се постарах да ги обърна за английската версия. Мисля, че става ясно за какво става на въпрос.

Благодаря и от мен!
tohuka
Благодаря! :) em8.gif
NoFear
Супер е благодаря :)
martinessko
Благодаря, ще ми е полезно.
Miroslavv
интересн и полезно sup.gif
veloman
Много благодатя em24.gif много полезно :)
momchi73
Цитат(StelaSP @ Oct 12 2010, 02:26 PM) *

Благодаря! sup.gif
UH24D
Благодаря
brembo
Благодаря,StelaSP
swetlio
http://www.youtube.com/watch?v=K9VXeOKLvgs

видеоклипче за използването на този филтър
Ивайло Павлов
Благодаря! sup.gif
useim86
Цитат(iasen2 @ Jan 17 2011, 11:03 AM) *

Малко уточнение :
Този филтър е плъгин и ако в конкретната инсталация го няма - трябва да се изтегли и добави

благодаря и аз
satanikssbg
Благодаря!
Navigator_7000
Благодаря! slr.gif

S.Nikolov
Благодаря
lybo
Благодаря
slstefanov
Цитат(StelaSP @ Oct 12 2010, 01:26 PM) *

sup.gif
БЛАГОДАРЯ!!!
mariyan75
страхотно
mtvachev
Благодаря! p.gif
nokoniko
супер!!!
Това е "lo-fi" версия на нашия форум. За да видите пълната версия, моля натиснете тук.