Помощ - Търсене - Потребители - Календар
Пълна версия: Разлика м/у Nikon AF-S 50mm f/1.8G и 1.8D
Българска фотография > ФОТОГРАФИЯ > Фото техника и аксесоари
StelaSP
Някой знае ли каква е разликата между двата обектива Nikon AF-S 50mm f/1.8G и Nikon AF-S 50mm f/1.8D , освен буквичката и цената. Може би ще ви стори глупав въпрос, но моля, бъдете снизходителни към новите в света на Никон. В инструкцийте на апарата има само това
Цитат
Обективите тип G не са оборудвани с пръстен за отвор на блендата.
А тогава каква е причината да е със 100 евро по-скъп от D?
Благодаяря ви!
freestyler
Например ако искаш да ползваш това и да направиш обектива макро с по-евтиния няма да стане. em24.gif
StelaSP
Благодаря ти freestyler beer.gif .
Всъщност макрото не ми е голямата страст и за две-три калпави снимки дето ще изкарам не си струва.
Тук намерих току що още малко инфо.
meraklia
Цитат(freestyler @ Jun 17 2011, 07:14 PM) *

Например ако искаш да ползваш това и да направиш обектива макро с по-евтиния няма да стане. em24.gif

Здравейте :) не мога да разбера много какво и как трябва да се направи и какъв е резултата. Ако може да разкажеш относно кой от двата обектива може да се ползва с този макро кит. Относно качеството и това сравнено с close up филтрите, които се слагат на обективите :)
Благодаря предварително
freestyler
Комплект удължителни пръстени може да се използва с обективи тип D - които имат възможност за ръчно нагласяне на блендата.
Разбира се и тялото има значение, с ниския клас на Никон трябва да снимате в режим М - ръчно да определяте експозицията.
Принципа на работа е елементарен, слагане удължителния пръстен/ени между тялото и обектива. По този начин променяте минималното разстояние на което обектива фокусира и той "става макро".
Качеството на изображението е доста добро, много по-добро от close up филтрите, но трябва да сте много близко до обекта, което е неудобно.
meraklia
Цитат(freestyler @ Sep 10 2013, 11:50 PM) *

Комплект удължителни пръстени може да се използва с обективи тип D - които имат възможност за ръчно нагласяне на блендата.
Разбира се и тялото има значение, с ниския клас на Никон трябва да снимате в режим М - ръчно да определяте експозицията.
Принципа на работа е елементарен, слагане удължителния пръстен/ени между тялото и обектива. По този начин променяте минималното разстояние на което обектива фокусира и той "става макро".
Качеството на изображението е доста добро, много по-добро от close up филтрите, но трябва да сте много близко до обекта, което е неудобно.

Благодаря за информацията, доста ясна ми стана картинката :) и аз мисля да мина по пътя с екстендерите и увеличителните лещи и след това да пробвам с макро обектива :) все пак 105 мм на Никон си е цифра - този съм си харесал :) Не знам обаче как ще стоят нещата с светлината и може да е необходима някаква светкавица. :)

Поздрави
nistel
Няма обектив AF-S 50 1.8D - има AF 50mm 1.8D. Най-голямата разлика между двата обектива е че G версията е AF-S - тоест със вграден мотор и може фокусира на евтините тела на Nikon D3*00, D5*00 сериите.
Това е "lo-fi" версия на нашия форум. За да видите пълната версия, моля натиснете тук.